2Sukladno  planiranim preventivnim aktivnostima u petak 29.1. 2016. godine u našoj školi održano je predavanje na temu „Zdrava hrana“ za učenike od II. do V. razreda. U pripremanju i održavanju predavanja sudjelovala je eko sekcija u suradnji s ostalim školskim sekcijama. Prezentacijom, plakatima, igrokazom i recitacijom učenike su htjeli informirati i osvjestiti kako se zdravije i kvalitetnije hraniti i živjeti.

5

Činjenica je da djeca sve što su starija radije posežu za brzom hranom, slatkišima, grickalicama i gaziranim pićima. Upravo zbog toga htjeli su jedni drugima ukazati na važnost zdrave prehrane i njenog utjecaja na zdravlje. Na razvoj prehrambenih navika školske djece najveći utjecaj imaju roditelji, ali svakako treba naglasiti i utjecaj škole na oblikovanje djetetove ličnosti i usvajanje navika glede zdravog hranjenja i ponašanja.

4

Više slika u galeriji

Joomla templates by a4joomla