Humanitarna akcija 001

„ Humanost društva mjeri se

odnosom prema starim ljudima.“

Humanitarna akcija Vijeća učenika pod nazivom „Niste sami“ organizirala je akciju skupljanja voća po razredima.

Dana, 31. listopada 2016. godine razveselili smo stare svojim dolaskom i košaricom voća, koje smo sami s puno ljubavi izrađivali. Dio svog vremena smo im poklonili i time obogatili njihov ali i svoj život- jer starost sa sobom nosi iskustvo i mudrost.

Postoji narodna uzrečica koja kaže; „Kako ćeš sa starijim tako će s tobom mlađi.“ Radi se o velikoj istini, jer odnos prema starijim ljudima se uči od najranije dobi, najviše po odgojnim uzorima. Ako dijete u svojoj najbližoj okolini uočava primjere nepoštovanja i nebrige prema starijim osobama, vrlo je vjerojatno da će se i samo tako ponašati u svojoj odrasloj dobi.

Zato, budimo humani prema starim osobama.  Briga o starijima je briga o nama samima.

 

Humanitarna akcija 015

Humanitarna akcija 005

 

Više slika u galeriji

 

 

 

Joomla templates by a4joomla