knjizevni susret 2017 056

U sklopu obilježavanja Dana hrvatskog jezika, već tradicionalno, u našoj školi održan je književni susret. Ove godine, u suradnji s izdavačkom kućom Alfa, dana 8.3.2017. godine posjetili su nas gosti književnici iz Zagreba, Božidar Petrač i Dubravko Jelačić Bužimski.

Uz vodstvo knjižničarke naše škole, Mile Dodik, a u suradnji više školskih sekcija i odjela glazbene škole izveden je zanimljiv i sadržajan program koji je naše goste oduševio.

Nakon programa kojeg su izveli učenici naše škole prikazana je jedna epizoda TV emisije Razgovor sa sjenama čiji je autor i voditelj Dubravko Jelačić Bužimski. U prikazanoj emisiji sam autor razgovara sa „sjenom“  Augusta Šenoe. Tako su učenici saznali mnogo o životu tog velikana hrvatske književnosti, tvorca povijesnog romana, pripovjedača, pjesnika, komediografa, pisca feljtona i kritika, urednika "Vijenca" te vijećnika u gradskoj upravi koji je cijeli život posvetio rodnom Zagrebu.

 

knjizevni susret 2017 002

knjizevni susret 2017 003

 

knjizevni susret 2017 018 

 Više slika u galeriji

Joomla templates by a4joomla