Zagrli prijatelja

Radionica 1. razred 006U sklopu školskog projekta „Zagrli prijatelja“ u I./9 je održana radionica pod nazivom „Slavimo različitosti“, s naglaskom uvažavanja  učenika s Down sindromom i  učenika Romske nacionalnosti.

Uvodnom aktivnošću igricom „Prvi pljesak“ stvorena je međusobna povezanost i uvažavanje različitosti-tolerancije. Učenici su shvatili da se svi razlikujemo, ali da te različitosti trebamo uvažavati.

Zatim je uslijedila aktivnost „Slobodan crtež“.  Djeca su bila maštovita. Maštovite crteže smo smjestili u vagone i formirali vlakić.

Svi cteži su  različiti, ali pripadaju istom vlakiću, isto kao što su i učenici I./9 svi različiti ali pripadaju istom razredu.

Zaključak radionice je da nas svijet različitosti bogati.

Radionica 1. razred 003