Dani kruha 2017 014„Prsti su moje oči“

Prigodnom radionicom učenici sedmog razreda su obilježili Dan bijelog štapa. Cilj radionice je bio senzibilizirati  osobe koje vide. Učenici su na početku sata imali kratki kviz znanja. Glavni dio sata smo prepustili slijepom učeniku Davidu Matiću. On je svojim prijateljima u razredu objasnio osnovne tehnike i vještine korištenja bijelog štapa. Svi učenici u razredu su imali priliku prošetati po školi koristeći bijeli štap sa povezom preko očiju.

Učenici likovne sekcije su za ovu radionicu izradili taktilne slike, te su naši sedmaši imali mogućnost uz pomoć taktilne percepcije i zatvorenih očiju reći o kojem predmetu na slici je riječ.

Učenici na kraju sata svoje doživljaje s održane radionice prenose na papir.

Evo što kažu:

- Teško je bilo snaći se u prostoru, a da ništa ne vidiš. Sve je bilo mračno. Sedam godina sam u razredu, znam gdje što stoji, no ipak je bilo teško. Nisam se mogla osloniti na vid, jedino na sluh i dodir.

-  Sve je crno, slijep nije biti lako.

- Kada su mi stavili crni pojas preko očiju, tada sam shvatila da nije lako biti u koži slijepih osoba

- Imala sam osjećaj da ću se spotaknuti i pasti. Propadam.

- Slijep nije biti lako. Sve se čini da je lako.

- Jedno predivno iskustvo, tek sada shvaćam kako je ljudima koji  ne vide.

 

Dan bijelog stapa 006

 

Dani kruha 2017 012

Viš slika u galeriji

Joomla templates by a4joomla