IMG c33a49b381d26084efd9a177c7185690 VUčiteljsko vijeće Osnovne škole Stolac je na sjednici održanoj 14.5.2021. godine jednoglasnom odlukom, za školsku 2020./2021. godinu, učenicom generacije proglasilo Katarinu Antunović, učenicu 9. razreda.

Našoj Katarini iskreno čestitamo, što je osvojila, hvale vrijednu, titulu učenice generacije.

U današnje vrijeme možemo čuti različita mišljenja o tome isplati li se raditi i biti dobar i suosjećajan prema ljudima koji nas okružuju. Nećemo iznositi ta mišljenja, samo ćemo reći – da, isplati se i jedno i drugo.

Katarina je to sigurno osjetila, kroz svoje devetogdišnje iskustvo, u druženju i radu sa svojim prijateljima i djelatnicima škole. Vjerujemo da je imala puno pozitivnih događanja i rezultata, a sigurno i onih manje lijepih. Bilo je trenutaka kad se osjećala najvoljenijom i vrlo cijenjenom, ali i onih kad je bila daleko od svih, kao Pale sam na svijetu.

Mi ćemo pohvaliti njezinu marljivost, strpljenje i svestranost i poželjeti joj da takva i ostane. Katarina, budi jaka, budi svoja. Znamo da to nije uvijek lako, da na životnom putu uvijek ima puno trnja i kamenja, ali kako si ih svladavala kao djevojčica tako ćeš i kao zrela osoba. Kamenje i trnje su samo dijelovi životnog puta.

Želimo ti puno samopozdanja i snage u daljnjem školovanju i u životu i sigurni smo da ćemo u budućnosti biti ponosni na tebe.

sl3Obavještavaju se roditelji djece koji su popunili upitnike za upis djece u 1. razred za školsku 2021./2022. godinu da će se upis vršiti u prostorijama škole 1. i 2. lipnja 2021. godine u periodu od 10:00 do 12:00 sati.

Zbog epidemiološke situacije o vremenu dolaska roditelja sa djecom bit će te obavješteni telefonski.

Mole se roditelji da sa sobom ponesu rodni list i zdravstvenu iskaznicu djeteta.

unnamed (1)Druga nedjelja u svibnju već tradicionalno je posvećena majkama. Majčin dan kroz povijest se u različitim oblicima obilježavao u mnogim zemljama diljem svijeta, ali je status blagdana prvi puta dobio u Sjedinjenim Američkim Državama. Danas se slavi u više od pedeset zemalja u svijetu.

unnamedDana planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događajima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja, te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

Za sve u ljudskom životu dođe pravo vrijeme i mi to osjetimo, u dubini naše duše. Sad je trenutak da otvorimo stranice priče o našoj školi, priče koja je davno započela i traje i trajat će.