Povijest škole

• OŠ STOLAC je škola koja ima dugogodišnju tradiciju u našem gradu. Počela je sa radom školske 1945./1946. god., u staroj zgradi, u blizini današnje škole.
  • Godine 1951. je izgrađena nova kamena zgrada u koju se školske 1952./1953. godine škola preselila i dobila naziv OŠ Ragib Dizdar.
  • Godine 1993. sva prava i obveze OŠ Ragib Dizdar preuzima OŠ Stolac i po prvi put u svojoj povijesti počinje s radom po nastavnom planu i programu na hrvatskom jeziku.
  • Tijekom rata je zgrada naše škole jako oštećena, obnovljena je putem donacija.
  • Za nastavu se koristi 11 učionica koje su opremljene uz pomoć Vlade RH i našeg osnivača (općine). U središnjoj školi se radi u dvije smjene. U sastavu OŠ Stolac djeluju i dvije područne škole: PŠ Kruševo i PŠ Masline.
  • U PŠ Kruševo nastava se odvija u jednom kombiniranom odjelu III. i IV. razreda.
  • U PŠ Masline nastava se odvije u dva kombinirana odjela I. i II., III. i IV. razreda.
  • U školskoj 2009./2010. god. po prvi put se uvodi devetogodišnje obrazovanje.
  • U školskoj 2011./2012. god. uvodi se informatika kao izborni predmet koji pohađaju svi učenici od V. do VIII. razreda, po jedan sat tjedno.
  • Nastava je u potpunosti stručno zastupljena.
  • Pri Osnovnoj školi Stolac djeluje odjel Glazbene škole. Učenici uče svirati na sljedećim instrumentima: glasoviru, gitari i harmonici. U učenju im pomažu 4 djelatnika naše glazbene škole.