Karneval 2019.
karneval 2019 003

karneval 2019 003Vesela povorka lego kockica, veselih Mini, sunčica, rockera, svatova, vojnika, faraona, likova iz Frozena i inih drugih likova uputila se 28. veljače 2019. godine u 11.30 sati od zgrade OŠ Stolac, laganom šetnjom kroz grad. Na samom početku pridružili su se učenici OŠ Crnići maskirani u ptičice i šahovske figure.

Kolona je krenula do Dječjeg vrtića, gdje su se priključili mali pingvini, te su tako svi uz pjesmu i ples, praćeni pogledima i oduševljenjem građana, vedro došetali do centra grada. U samom centru, stolačke mažoretkinje, na čelu kolone, su izvele svoju plesnu koreografiju,potom su se pridružili srednjoškolci , te smo se svi skupa uputili ponovno do škole.

Nakon kratkog zabavnog programa, povjerenstvo na čelu s nastavnikom likovne kulture Srećkom Babićem, proglasilo je pojedinačne i grupne pobjednike posebno po kategorijama za razrednu i predmetnu nastavu.

Pobjednice pojedinačkih maski su Emili Papac (Pipi Duga Čarapa) i Nina Marijanović (faraonka).

Nagradu za najbolju grupnu masku su osvojile vesele Mini (PŠ Masline), i učenici IX. b razreda (vojnici).

Prikladni darovi su uručeni i učenicima OŠ Crnici, šahovskim figurama i malenim pingvinima iz vrtića.

Na samom kraju karnevala spaljen je Marko Krnjeval.

karneval 2019 037

karneval 2019 041