U petak, 22.svibnja 2026. učenici 4. i 5. razreda zajedno s učenicima PŠ Masline u jutarnjim satima krenuli su iz Stoca na jednodnevni izlet u Sarajevo. Tijekom vožnje razgledavali su krajolik. Kroz kviz su ponavljali, ali i stjecali nova znanja o našoj županiji te Bosni i Hercegovini. Za odličnu organizaciju i zabavu posebna zahvala ide agenciji Eurotravel Herc. Učenici su prvo posjetili Baščaršiju u pratnji stručnog vodiča, a potom uživali u sarajevskim ćevapima. Nakon okrjepe krenuli su u zoološki vrt. E, tu je bila prava zabava i uživanje. Učenici su prvi put vidjeli pojedine vrste životinja: ljame, jelene, bizone, antilope, majmune, lava, medvjeda, albino pitona, zebre i ostale životinje. Osvježili su se sladoledom i krenuli prema Zemaljskom muzeju Bosne i Hercegovine. Nakon zabave u zoološkom vrtu ovdje su imali pravi sat povijesti. Saznali su kako ovaj muzej čuva mnoge eksponate iz Stoca, Ošanjića, Radimlje i pećine Badanj kao i ostalih gradova i općina naše države. Razgledali su sve što ovaj muzej nudi i pod dojmom polako krenuli kući. Izlet je bio i edukativnog i zabavnog karaktera. Kako reče jedna djevojčica: “Koliko je Sarajevo, kao Dubai!” Samo ćemo dodati: “Naša država je puna raznolikih ljepota, ali najveća ljepota je uvijek u oku promatrača!”
U posjeti glavnom gradu Bosne i Hercegovine

















