OBAVIJEST – UPIS U 1. RAZRED ZA SKOLSKU 2022.-2023. GODINU
preuzmi (2)

preuzmi (2) 

Obavještavaju se roditelji/STARATELJI koji imaju djecu za upis u prvi razred za školsku 2022./2023. godinu da podatke neophodne za upis u prvi razred dostave osobno u školu ili putem telefona na broj 036/853-443 najkasnje do 31.ožujka 2022.godine.

 Potrebno je dostaviti: ime i prezime djeteta, ime roditelja/staratelja, datum rođenja djeteta, mjesto stanovanja i kontakt broj telefona.

U prvi razred upisuju se djeca koja do 1.ožujka tekuće godine navršavaju 5,5 ( pet i pol) godina života.

Za dijete koje do 1. ožujka ne navrši 5,5 (pet i pol) godina, roditelj/staratelj može podnijeti zahtjev nadležnom općinskom tijelu uprave da dijete uvrsti u popis djece dorasle za upis u osnovnu školu, kako bi Povjerenstvo moglo utvrditi je li dijete psiho-tjelesno sposobno za školu.

Na zahtjev roditelja/skrbnika, te uz prethodno pribavljenu suglasnost stručne medicinske ustanove, mjerodavni općinski organ može odgoditi početak obveznog školovanja, ukoliko je to u najboljem interesu djeteta.

images