Održana izvedba predstave „Abeceda književnosti“ u našoj školi

U utorak 18. travnja, naši učenici su zajedno sa svojim nastavnicima i učiteljima imali priliku uživati u iznimno zanimljivoj predstavi pod nazivom „Abeceda književnosti“ u izvedbi kazališnih glumaca Ive Krešića i Ivana Skoke. Predstava na šaljiv način prikazuje dva svijeta, svijet nastavnika i svijet nestašnog učenika Anđelka Anđelovića te nastoji odgovoriti na pitanja mogu li se ta dva svijeta pomiriti i učiti jedan od drugog. Osim što je šaljivog karaktera, predstava je i jako poučna za djecu. Naime, radnja je smještena u učionicu, na sat hrvatskog jezika, tijekom kojeg nastavnik učenika ispituje književnost pa su djeca imala priliku čuti imena nekih poznatih književnika iz hrvatske i svjetske književnosti te naučiti nešto o njihovim književnim djelima. Ovim putem se želimo zahvaliti sjajnoj glumačkoj ekipi. Sigurni smo kako su djeca, ali i nastavnici i učitelji uživali u izvedbi od prve do zadnje minute.