Sudjelovanje u projektu „Posjet učenika završnih razreda iz BiH Vukovaru“

Drugu godinu zaredom učenici devetih razreda naše škole sudjeluju u terenskoj nastavi iz predmeta Povijest. Sporazum, koji je sklopljen između Ministarstva hrvatskih branitelja RH i ministarstava nadležnih za obrazovanje i znanost te gradova i općina u BiH, omogućio je našim učenicima posjet Vukovaru od 14. do 16. ožujka 2024.god. Učenici su imali priliku slušati predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. Tijekom terenske nastave obišli su memorijalna mjesta u Vukovaru – Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica ’91.“, Velepromet i Borovo Commerce. Također su posjetili crkvu sv. Filipa i Jakova, Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.

Učenici su se vratili obogaćeni novim i neprocjenjivim iskustvima i znanjima.