Zapaženi rezultati na županijskom natjecanju
Dan skole 2019 032

Dan skole 2019 032Dani hrvatskog jezika obilježavaju se u drugoj polovini mjeseca ožujka. Tim povodom, u organizaciji Zavoda za školstvo, organiziraju se različita natjecanja. Održana su natjecanja u likovnom stvaralaštvu i pisanju poezije i reciriranja.

Natjecanje iz likovne kulture je bilo na temu „Putujmo Hercegovinom“. Učenički radovio su trebali sadržavati motive hercegovačke baštine, tradicije, kulturne i povijesne spomenike te prirodne ljepote.

Učenik V. razreda Ivano Marčić je nacrtao Stari grad Stolac te osvojio I. mjesto u kategoriji razredne nastave. Brigita Raguž učenica VI. b razreda je nacrtala Stari most u Mostaru, te je osvojila II. mjesto u kategoriji predmetne nastave.

Zapaženi rezultati ostvareni su i u natjecanju u pisanju poezije i recitiranja.

Ana Raguž učenica IX. a razreda je proglašena pobjednicom školskog natjecanja u pisanju lirske pjesme pod nazivom „Mladost“. Navedenu pjesmu je najbolje recitirala Josipa Raguž, učenica IX. a razreda, te je povjerenstvo škole odlučilo da ista predstavlja školu na županijskom natjecanju, gdje smo osvojili II. mjesto.

I OVIM PUTEM ČESTITAMO NAŠIM VRIJEDNIM UČENICIMA.

Dan skole 2019 012

Dan skole 2019 021